Czy terapia wodna na odchudzanie jest dla ciebie odpowiednia? Jakie są wymagania japońskiej diety: menu i opcje żywieniowe. Na jaki wynik możemy liczyć?

Dieta wodna

Czy prosty nawyk picia wody o poranku może pomóc schudnąć, utrzymać szczupłą sylwetkę i poprawić stan zdrowia? To właśnie obiecuje japońska dieta wodna. Picie wody w odpowiedniej ilości jest korzystne nie tylko dla zdrowia, ale także dla sylwetki. Nie bez powodu wielu dietetyków tworzy metody odchudzania oparte na piciu wody. Być może słyszeliście już o cudownej wodzie Sassi, która pozwala zrzucić kilogram w tydzień. Jeśli jednak nie masz czasu na przygotowanie detoksykujących koktajli, istnieją prostsze metody. Jednym z nich jest japońska dieta wodna. Jej zasadą jest wypijanie kilku szklanek wody każdego ranka na pusty żołądek. Japończycy uważają pierwsze godziny przedpołudnia za najcenniejszą porę dnia. To moment, w którym budzą się ciało i dusza. Dlatego picie wody rano może poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne.

 Zalety metody

Japońska dieta wodna jest bardzo zdrowa. Przede wszystkim kilka szklanek wody rano pomaga pobudzić metabolizm. Po nocy snu organizm jest zwykle odwodniony, dlatego ważne jest przywrócenie równowagi płynów. Wraz z pobraniem wody mechanizmy metaboliczne „restartują”, a organizm otrzymuje sygnał, że zaczyna się nowy dzień. Dieta na bazie wody stymuluje również trawienie w jelitach, co poprawia zdrowie i ogólne samopoczucie. Aby wspomóc wybudzenie układu pokarmowego, wodę należy wypić zaraz po przebudzeniu, około pół godziny przed śniadaniem.

Dobre trawienie jest niezbędne do walki z nadwagą. Dzięki tej metodzie sylwetka stopniowo staje się szczuplejsza, gdyż picie wody rano poprawia wchłanianie składników odżywczych w ciągu dnia. Dodatkowo woda daje efekt sytości, dzięki czemu możesz ograniczyć się do lżejszego śniadania. Wreszcie zdrowy metabolizm dostarcza organizmowi energii. Dlatego japońska dieta poprawia samopoczucie fizyczne, a także pozytywnie wpływa na pamięć, nastrój i koncentrację. Terapia wodna do odchudzania powstała w Japonii i stała się w ostatnich latach bardzo popularna na całym świecie. Nazywa się to japońską dietą, chociaż jest to bardziej reżim nawadniający niż plan posiłków.

Podstawowe zasady

Codziennie rano na czczo wypij 4-6 szklanek wody niegazowanej o temperaturze pokojowej lub letniej. Jeśli chcesz, możesz dodać do wody trochę soku z cytryny. Po wypiciu wody nie zapomnij umyć zębów. Odczekaj pół godziny (najlepiej 45 minut) przed zjedzeniem śniadania lub wypiciem czegokolwiek innego. Przed pójściem spać wypłucz usta ciepłą wodą z dodatkiem soli. Staraj się dokładnie przeżuwać jedzenie przed połknięciem. Nie zaleca się jedzenia i picia na stojąco: zaburza to proces trawienia. Zaletą systemu żywienia jest to, że nie trzeba dostosowywać diety i rezygnować z ulubionych potraw. Pij przez cały dzień. Ilość wypijanego płynu w ciągu dnia nie jest regulowana. Możesz pić tyle, ile chcesz. Posłuchaj swoich uczuć. Często ciało maskuje potrzebę wody pod wpływem uczucia głodu. Ogranicz spożycie pokarmu do 15 minut. Teoretycznie możesz jeść wszystko. 15-minutowe okno zapobiegnie nadmiernemu jedzeniu lub przejadaniu. Przekąskę można zjeść co dwie godziny

Picie wystarczającej ilości wody oczyszcza układ trawienny, poprawia zdrowie jelit i zapobiega zaparciom. Płyn sprawia, że żołądek jest pełny i zmniejsza apetyt na jedzenie. Z badań wynika, że osoby z nadwagą, które wypiły 500 ml wody 30 minut przed posiłkiem, zjadały o 13% mniej jedzenia. A to w dłuższej perspektywie pomogło im zredukować masę ciała.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać