Odpowiednio dobrana dieta jest w stanie zdziałać cuda, jeśli chodzi o odchudzanie.

Japońska dieta

Odchudzanie o 7-8 kilogramów w 14 dni – taki efekt obiecuje popularna japońska dieta, uważana za skuteczną i bezpieczną. Japońska dieta zawdzięcza swoją nazwę nie tyle tradycyjnej japońskiej kuchni, co jednej z japońskich klinik żywieniowych, w której została opracowana. Dieta ta opiera się na żywieniu białkowym przy niskim spożyciu tłuszczów i węglowodanów. Dieta japońska zakłada utratę wagi 7-8 kilogramów w 2 tygodnie, czyli można na niej być nie dłużej niż 13-14 dni – przedłużanie tego rodzaju odżywiania może grozić nieprawidłowym działaniem układu metabolicznego, co jest obarczona nadwagą i problemami ze zdrowiem.

Dieta Sześciu Płatków jest jedną z najpopularniejszych wśród tych, które pojawiły się w ostatnich latach. I nie jest to zaskakujące, ponieważ ten system żywienia, zaprojektowanym na sześć dni - schemat jest prosty, daje szybkie rezultaty i jest całkiem wygodny z psychologicznego punktu widzenia. Autorką tej techniki jest Anna Johansson, szwedzka dietetyk z Uniwersytetu w Lund. Dieta zaleca codzienne spożywanie tylko jednego rodzaju żywności i według określonego schematu. Co najważniejsze, ilość jedzenia w tej diecie nie jest ograniczona – możesz jeść tyle, ile chcesz.

Radykalna dieta

Taka dieta zakłada, że w ciągu trzech miesięcy osoba na diecie schudnie od 3- 5 kilogramów, nie czując przy tym głodu. Zasada diety est dość prosta - ograniczasz spożycie węglowodanów, w wyniku czego organizm zaczyna przetwarzać nagromadzone rezerwy tłuszczu. Na diecie trzeba liczyć punkty w zależności od ilości węglowodanów w produkcie: 1 gram węglowodanów równa się 1 punktowi. Ten system odchudzania ma zalety, ale jednocześnie jest wiele wad i przeciwwskazań. Dieta Maggi jest przewidziana na cztery tygodnie, podczas których tracąc na wadze schudniesz nawet 5 lub więcej kilogramów wagi, a także zauważysz zauważalny spadek objętości. Ta metoda odchudzania wyróżnia się dotkliwością, skromną listą przeciwwskazań i przejrzystym menu. W rzeczywistości jest to dieta o wyjątkowo niskiej zawartości węglowodanów i białka. Nadaje się dla osób w każdym wieku, ale zaleca się jej używać nie częściej niż raz w roku. Wadą tej diety jest to co w przypadku innych krótkoterminowych diet – niekorzystny wpływ na zdrowie.

Dieta zróżnicowana

Obiecuje skuteczną utratę wagi, brak głodu, poczucie komfortu oraz oczyszczenie z toksyn. Ponadto dieta nie wpływa na wygląd, nie powoduje łamliwości paznokci, podrażnienia skóry i wysuszenia włosów. Ten system żywnościowy zakłada brak poczucia głodu, ponieważ możesz jeść w dowolnym momencie, ale tylko te produkty, które są zawarte w diecie. Ta dieta jest przeznaczona na pięć tygodni aktywnej utraty wagi, a kolejne pięć tygodni jest przeznaczonych na wyjście z diety. Już w trzecim - czwartym tygodniu osoby odchudzające się zauważają spadek wagi, a ogólny efekt utrzymuje się od trzech do czterech miesięcy. Jest odpowiednia dla tych, którzy nie tolerują mono-diet zawierających tylko jeden lub dwa produkty w diecie, a także dla każdego, kto chce przejść na zdrowy tryb życia i jest gotowy do powolnego odchudzania. Dieta makrobiotyczna to nie ekspresowa dieta, ale styl życia, którego przestrzega wiele światowych gwiazd, takich jak Madonna i Gwyneth Paltrow. Podstawą diety makrobiotycznej jest przekonanie, że żywność jest nośnikiem energii, a kiedy jemy, wymieniamy energię ze światem zewnętrznym. Wszystkie produkty są podzielone na dwie duże grupy - yin i yang, żeńską i męską. Te pierwsze są słodkie, kwaśne lub pikantne, a drugie słone i pikantne. Nadużywanie żywności Yin prowadzi do otyłości, ale nadmiar żywności Yang prowadzi również do wielu chorób.

Warto przeczytać