Utrata wagi w miesiącach letnich może być trudna, ponieważ wakacje letnie obiecują obfite ilości jedzenia, alkoholu i często bardzo mało ruchu. Jednak są sposoby, aby rzeczywiście schudnąć i uniknąć przybierania na wadze podczas wakacji.

Pozostań aktywny

Chociaż chodzenie na siłownię na wakacjach jest mało popularne, nadal istnieje wiele możliwości, aby pozostać aktywnym. Rozpocznij każdy dzień od mini treningu (np. 10 przysiadów, 10 pompek, 10 podciągnięć. Zaangażowanie się w zajęcia, takie jak jazda konna, kolarstwo górskie lub piesze wędrówki, to także świetny sposób na zrzucenie wagi. Siedząc przy basenie, skorzystaj z okazji, aby poćwiczyć kraul lub styl klasyczny.

Pij wodę

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest dobrą strategią zapobiegania nadmiernemu przybieraniu na wadze, ponieważ często mylimy poczucie głodu z odwodnieniem. Zacznij dzień od śniadania o niskim IG. Wybierz ocet, aby dodać smaku swoim posiłkom – zmniejsza odkładanie się tkanki tłuszczowej i przyrost masy ciała o 10 procent. Pij sok pomidorowy. Jest to jednak szczególnie ważne w cieplejszym klimacie, ponieważ organizm traci więcej płynów w wyniku pocenia. Jednym ze sposobów na picie wystarczającej ilości wody w czasie upałów jest monitorowanie koloru moczu, który powinien być jasnosłomkowy przez cały dzień.

Dbaj o bakterie jelitowe

Badania dowodzą, że bakterie jelitowe biorą udział w kontroli masy i składu ciała. Wykazano, że suplementy żywych bakterii pomagają zwiększyć poziom pożytecznych gatunków w jelitach, potencjalnie pomagając w utracie wagi. Wiele osób doświadcza problemów trawiennych podczas wakacji, ponieważ są narażeni na nowe drobnoustroje. Wykazano również, że suplementy z żywymi bakteriami zmniejszają częstość występowania biegunki podróżnych i pomagają utrzymać regularne przebywanie ludzi poza domem.

O czym jeszcze pamiętać?

Brak aktywności może przyczyniać się do przybierania na wadze, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu przejadanie. Wykonywanie pewnego rodzaju aktywności fizycznej z rodziną może okazać się korzystne dla kontroli wagi. Nawet coś tak prostego, jak rodzinny spacer może oderwać myśli od jedzenia i pozwolić ci nawiązać więź z bliskimi. Możesz również pozostać aktywnym podczas wakacji, zapisując się na fitness. Staraj się pamiętać o swoich nawykach związanych z przekąskami. Jeśli zaczniesz jeść tylko dlatego, że w pobliżu jest jedzenie – a nie dlatego, że jesteś głodny, z pewnością przybierzesz na wadze. Jeśli jednak jesteś głodny i potrzebujesz przekąski, wybierz prawdziwe jedzenie. Owoce, warzywa, orzechy i nasiona to sycące przekąski, które nie zawierają dodatku cukrów ani niezdrowych tłuszczów – oba te czynniki mogą prowadzić do przybierania na wadze. Ci, którzy jedzą większe porcje, łatwiej przybierają na wadze niż ci, którzy tego nie robią. Najlepszym sposobem jest kontrolowanie wielkości porcji lub używanie mniejszych talerzy. Aby określić odpowiednią wielkość porcji, przeczytaj etykiety żywności i zalecane wielkości porcji podane w przepisach. Jeśli nie możesz tego zrobić, użyj własnego osądu, aby napełnić swój talerz rozsądną ilością jedzenia. Staraj się żuć powoli i dokładnie, dzięki czemu lepiej rozpoznasz sygnały sytości swojego ciała i zużyjesz mniej kalorii. Pomocne może być również wykonanie kilku głębokich oddechów przed rozpoczęciem jedzenia.

Niewielka ilość snu, co jest dość powszechne w czasie wakacji, może powodować przyrost masy ciała. Dzieje się tak dlatego, że ci, którzy nie śpią wystarczająco dużo, częściej odczuwają głód, spożywają więcej kalorii i mniej ćwiczą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać