Kiedy myślisz o imprezie firmowej z cateringiem, co przychodzi Ci do głowy? Być może wieczorne wydarzenie z kolacją i przemówieniami lub specjalny lunch, podczas którego ludzie spotykają się w połowie dnia pracy, aby nawiązać kontakty i uzupełnić paliwo. To, o czym prawdopodobnie nie myślisz, to śniadanie. To coś, co ludzie jedzą przed wyjściem z domu, a nie po przyjściu do pracy. Kto kiedykolwiek słyszał o śniadaniu firmowym?

W zasadzie wiele osób. Śniadania cateringowe są coraz częściej organizowane w korporacjach już od jakiegoś czasu, a trend ten nie wykazuje oznak spowolnienia. Jakie są tego przyczyny?

Po pierwsze, rano ludzie są świeżo po pracy. Przy pysznym wspólnym śniadaniu mogą wydarzyć się wspaniałe rzeczy, niezależnie od tego, czy jest to świetny pomysł, czy po prostu dobre koleżeństwo. Prawdą jest również, że dla wielu osób śniadanie jest najlepszym posiłkiem w ciągu dnia - a jeśli nie muszą się o nie martwić przygotowując się do dnia, to jeszcze lepiej.

Śniadania cateringowe mogą być coraz bardziej popularne w biurach i innych miejscach biznesowych, ale to nie znaczy, że wszystkie są takie same. Zawsze, gdy organizujesz imprezę dla firmy - niezależnie od tego, czy jest to impreza z okazji docenienia pracowników, czy power breakfast z kolegami z innych organizacji - potrzebujesz jakości. Posiłek, który nie spełnia wysokich standardów, pozostawi złe wrażenie na współpracownikach i klientach. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie rozważyć, kogo zatrudnić do organizacji imprezy.

Renomowana i wykwalifikowana firma cateringowa będzie w stanie udzielić Ci dobrych rad od samego początku, niezależnie od tego, czy ostatecznie ją zatrudnisz. Zwięzły rundown opcji menu śniadaniowego, rozważania na temat miejsca i szacunkowe koszty to niektóre z rzeczy, których powinieneś oczekiwać od dobrej firmy cateringowej, gdy po raz pierwszy skontaktować się z nią. Kiedy zdecydujesz się zatrudnić firmę cateringową, proces projektowania menu i decydowania o logistyce wydarzenia powinien być szybki i profesjonalny, bez cięcia rogów. Caterers wiedzą, że Twój czas zawodowy jest cenny, ale w tym samym czasie nie są skłonni do cięcia rogów - chcą, aby Twoje wydarzenie było właściwym sukcesem, a to oznacza poświęcenie czasu na właściwe zaplanowanie wydarzenia. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz są nieprzyjemne niespodzianki w dniu imprezy firmowej - zdarza się to zdecydowanie zbyt często, gdy niedoświadczone firmy cateringowe są zatrudniane do ważnych funkcji biznesowych.

Jakie są niektóre dobre opcje menu?

To naprawdę wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju firmą jesteś i jaki rodzaj tłumu będzie na Twojej imprezie. Smoothie i granola barów może być gigantycznym hitem z tłumów biznesowych, które są bardziej świadome zdrowia, i są prawdopodobnie przybywających na imprezę bezpośrednio z ich porannego treningu. Z drugiej strony, zawsze jest dobry argument za tradycyjnym śniadaniem lub brunchem, zawierającym takie klasyki jak puszysta jajecznica, tosty francuskie w teksańskim stylu z syropem klonowym, wędzony bekon, grillowane kiełbaski, domowe hash browns, świeże soki oraz pełen asortyment świeżych kaw i herbat.

Warto przeczytać